Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Pilarki Spalinowe , piły łańcuchowe

Właściciel piły łańcuchowej gdy stanie przed dylematem zakupu nowego łańcucha. Nie zawsze jest to takie proste jak mogło by się wydawać. Najlepiej jest spakować łańcuch i udać się z nim do sklepu aby dobrać odpowiedni. Jeśli jednak nie chce nam się odwiedzać żadnego sklepu i chcemy sobie łańcuch zamówić w sklepie internetowym ? Podpowiadam jak odczytać podstawowe oznaczenie łańcucha.

Informacji o długości łąncucha i jego rozmiarze powinniśmy przede wszystkim znaleźć w instrukcji obsługi posiadanego urządzenia.

Podziałka

Podziałka łańcucha tnącego jest to odległość pomiędzy osią pierwszego i trzeciego nitu łańcucha, podzielona przez dwa w jednostce miary cal. Jest to główny parametr jaki należy podać przy zakupie łańcucha dla wszystkich elementów układu tnącego tj. bębna sprzęgła, łańcucha i prowadnicy wartość podziałki musi być taka sama. Najczęściej występujące wartości podziałek to:

1/4",

325"

3/8",

404",

3/4"

Grubość ogniw prowadzących

Jest to grubość tego ząbka który wchodzi bezpośrednio do prowadnicy. Wartość ta najczęściej jest wyrażana w milimetrach i musi zostać ściśle dopasowana do posiadanej prowadnicy. Najczęściej występujące wartości to:

1.3mm (0.50''),

1.5mm (0.58''),

1,.6mm (0,63'').

Ilość ogniw prowadzących łańcucha

Liczymy te ogniwa których grubość przed chwilą mierzyliśmy. Ich ilość zależy od długości prowadnicy jakiej używamy.